1.0% Czech Republic
0.5% Belarus
0.2% Korea
0.2% Mali

Η Αυστραλία που νίκησε εύκολα (90-62) την Κορέα, η Ρωσία που δυσκολεύτηκε (71-65) με την Λευκορωσία και η ομάδα των ΗΠΑ που δεν συνάντησε προβλήματα (97-41) απέναντι στο Μάλι, είναι οι μοναδικές αήττητες ομάδες στο Ολυμπιακό Τουρνουά μπάσκετ των γυναικών.

Η Αμερική δέχτηκε μόλις 13 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και πετυχαίνοντας 46 στο ίδιο διάστημα έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στο Μάλι. Η Λίζα Λέσλι με 16 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ για τις Αμερικανίδες, που είχαν με διψήφιο αριθμό πόντων τέσσερις ακόμη αθλήτριες: Αουγούστους (12) και Πόντεξτερ, Τόμπσον και Πάρκερ με 10. Η Σινίντα με 13 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ για το Μάλι.

Με τις Τέιλορ και Μπάτκοβιτς να πετυχαίνουν από 18 πόντους και την Τζάκσον να σταματά στους 16, η Αυστραλία νίκησε άνετα την Κορέα με 90-62. Η Μπέον με 20 πόντους και 6/7 τρίποντα ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα.

Η Ρωσία είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε τη νίκη με 71-65 επί της Λευκορωσίας που έκανε σημαντική προσπάθεια στο τέλος για να μειώσει το σκορ, αλλά δεν τα κατάφερε. Η Στεπάνοβα με 13 πόντους και η Κόρστιν με 11 ήταν οι καλύτερες για τη Ρωσία, ενώ από τη Λευκορωσία, η Μαρτσάνκα με 16 πόντους ήταν η κορυφαία σκόρερ.

Η Κίνα επικράτησε με 80-63 της Νέας Ζηλανδίας, με την Τσεν να είναι πρώτη σκόρερ του αγώνα με 26 πόντους. Η Μιάο πέτυχε 15 πόντους και η Μπιάν 10. Για τη Νέα Ζηλανδία, Μαρίνο και Χάρμον πέτυχαν από 14 πόντους.

Η Ισπανία νίκησε με 74-55 την Τσεχία. Η Μοντανάνα πέτυχε 20 πόντους, 13 είχε η Βαλντεμόρο και 10 η Σάντσεζ, ενώ για την Τσεχία, 12 πόντους πέτυχε η Βιτέτσκοβα και 11 η Μάχοβα.

Στον πόντο κρίθηκε η αναμέτρηση της Βραζιλίας με τη Λετονία. Η Ζογκότα με 25 πόντους ήταν η πρώτη σκόρερ της Λετονίας που επικράτησε με 79-78, ενώ για τη Βραζιλία που είχε προηγηθεί 36-31 στο ημίχρονο, η Ζακρζέσκι πέτυχε 16 πόντους.