Κυριακή 26 Απριλίου 2009

Παίδες Ηροδότου - Μικτή Κρήτης Αγοριών ΕΚΑΣΚ 39-63

Φιλικό παιχνίδι : Μικτή Κρήτης Αγοριών ΕΚΑΣΚ - Παίδες Ηροδότου 63-39 (25-4-09) Γ' δεκάλεπτο

Η Μικτή Αγοριών Κρήτης της ΕΚΑΣΚ και η ομάδα Παίδων του Ηροδότου.

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι στην Αλικαρνασσό η Μικτή Κρήτης Αγοριών της ΕΚΑΣΚ (αθλητές γεννηθέντες το 1994 και το 1995) νίκησε το Σάββατο το απόγευμα παρουσία αρκετού κόσμου την ομάδα Παίδων του Ηροδότου (αθλητές γεννηθέντες το 1993 και το 1992) με 39-63. Η ομάδα του Σπύρου Καρλάφτη ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ δυνατά και έχοντας πετύχει 3 τρίποντα προηγήθηκε στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου με 17-6, ενώ το σκορ στις αρχές του 2ου δεκάλεπτου έφθασε στο 22-6. Στην συνέχεια όμως η Μικτής Κρήτης ανέβασε στροφές και μείωσε την διαφορά στους 8 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (27-19). Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή της ομάδας των Νίκου Σειραγάκη – Μανόλη Σηφομιχελάκη ήταν καθολική και αφού πέρασε μπροστά στο τέλος του 3ου δεκάλεπτου με 32-36, έκλεισε τον αγώνα με σκορ 39-63.

Η προετοιμασία της Μικτής Κρήτης Αγοριών της ΕΚΑΣΚ ολοκληρώνεται την Κυριακή το μεσημέρι μετά από παραμονή 4 ημερών στην Χερσόνησο και με την διεξαγωγή καθημερινών διπλών προπονήσεων, ενώ η δωδεκάδα που θα επιλέξει ο περιφερειακός προπονητής Νίκος Σειραγάκης θα αναχωρήσει για την Ιεράπετρα την Πέμπτη 30-4 -09 στις 3:30μμ, όπου θα διεξαχθεί το Final Six των Ενώσεων από 1 έως Μαΐου.

Ηρόδοτος - Μικτή Κρήτης Αγοριών 39-63
Δεκάλεπτα : 17-6, 27-19, 32-36, 39-63