Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2009

Νέων Ανδρών Κρήτης : νίκες Ηράκλειο και Ανδρογέα.

Ηράκειο - Κύδων 71-57

Ο Μανόλης Αρναουτάκης στο πάγκο του Ηράκλειο !

Δυνατά παιχνίδια έγιναν και την Κυριακή για το Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Κρήτης. Στο Λίντο ο Κύδων κατάφερε μέχρι το ημίχρονο να πιέσει την ομάδα του Βασίλη Ράλλη, όμως στο 2ο ημίχρονο το Ηράκλειο έπαιξε δυνατά, ξέφυγε στο σκορ και πήρε την νίκη με 71-57. Κορυφαίοι από την νικήτρια οι Σκόρδος, Αρναουτάκης Μ. και Αναστασάκης και από την ομάδα των Γιάννη Ηλιάκη – Κώστα Πετρίδη οι Τσεππαδάκης, Μπαγάκης και Καρατζένης. Σημαντική και η συνεισφορά του … Μανόλη Αρναουτάκη στην νίκη της ομάδας, αφού όλη την εβδομάδα έκανε … ψυχολογικές ενέσεις στους παίκτες και στο παιχνίδι κάθισε και στον πάγκο της ομάδας.

Στην Αλικαρνασσό έγινε μάχη μέχρι εσχάτων με τον Ανδρογέα να παίρνει μια μεγάλη νίκη με καλάθι και φάουλ του Τζάννη στην εκπνοή του αγώνα, ενώ η Αναγέννηση διαμαρτύρεται γιατί στην τελευταία επίθεση τους (μετά το καλάθι του Τζάννη) δεν δόθηκε φάουλ σε κλέψιμο του Στυλιανού.

Σήμερα ολοκληρώνεται η αγωνιστική με 2 παιχνίδια στην Αλικαρνασσό : Εργοτέλης – Δειλινό 4:30μμ και Ηρόδοτος – Ιεράπετρα 6:30μμ.

Ηράκλειο - Κύδων 71-57
Δεκάλεπτα : 16-13, 36-36, 52-44, 71-57