Σάββατο 20 Δεκεμβρίου 2008

Α2 Ανδρών - Νίκη του ΑΓΟΡ με 84-68 επί του Ηλυσιακού.

Μεγάλη νίκη πήρε το Ρέθυμνο απέναντι στον Ηλυσιακό με 84-68.Το συγκρότημα του Φώτη Τακιανού βρισκόταν κατά τη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ και με τη νίκη αυτή κατάφερε να ανατρέψει το κακό κλίμα που επικρατούσε μετά τα τελευταία άτυχα αποτελέσματα.Σπουδαία νίκη σημείωσε και η Νήαρ Ηστ απέναντι στον Ηρακλή με 84-72. Το παιχνίδι καθ' όλη τη διάρκειά του ήταν ντέρμπι όμως στο τέλος οι Τόλης Κουτρούλιας και Θωμάς Νίκου με 22 και 14 πόντους αντιστοιχα "καθάρισαν" το παιχνίδι. Τα πνεύματα άναψαν 2.09' πριν τη λήξη του ημιχρόνου όταν οπαδοί τα έβαλαν με τον Μπαρδά, το ματς διεκόπη -για πέντε λέπτα- καθώς εκτοξεύτηκαν αντικείμενα προς τον πάγκο του Ηρακλή, αλλά με την επέμβαση της διοίκησης εξομαλύνθηκε η κατάσταση. Το Περιστέρι χάρη στο πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο πήρε το ματς με τον Πανερυθραϊκό με 97-74 ενώ η Δάφνη πήρε το διπλό στη Πάτρα με 68-54 μένοντας μόνη πρώτη στην κορυφής της βαθμολογίας.