Ο ΑΓΟΡ έχει την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία (Α2) με 779 πόντους.
Ο ΟΦΗ έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας (Β' Εθνική) με 650 πόντους.
3.
Η Ιεράπετρα έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας (Γ' Εθνική) με 640 πόντους.
4.
Το Δειλινό έχει την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία (Γ' Εθνική) με 765 πόντους, ενώ η Λειβαδιά με την οποία παίζει εκτός έδρας την Κυριακή έχει την καλύτερη επίθεση (μαζί με τον Μίλωνα) με 756 πόντους.
5.
Το Αρκάδι έχει την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία (Α2 Γυναικών) με 618 πόντους.

Ο ΑΓΟΡ (6η θέση, 16 βαθμοί - 6 νίκες - 4 ήττες, 779 πόντοι επίθεση / 768 πόντοι άμυνα) το Σάββατο αγωνίζεται το Σάββατο το απόγευμα στις 5:30μμ με τον Ηλυσιακό, που είναι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και έχει 19 βαθμούς (9 νίκες - 1 ήττα, 765 επίθεση / 690 άμυνα). Το προηγούμενο Σάββατο ο ΑΓΟΡ έχασε εκτός έδρα από τον Πανερυθραικό με 75-71, ενώ ο Ηλυσιακός κέρδισε στην έδρα του το Παγκράτι 69-67.Την περυσινή περίοδο ο Ηλυσιακός τερμάτισε στην εντέκατη θέση της Α2 (βαθμοί 43 , 13 νίκες - 17 ήττες , 2.098 επίθεση / 2.088 άμυνα). Να σημειωθεί ότι ο ΑΓΟΡ έχει την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία με 779 πόντους.

Ο ΟΦΗ (4η θέση, 17 βαθμοί - 7 νίκες / 3 ήττες, 743 επίθεση / 650 άμυνα) την Κυριακή αγωνίζεται στις 5μμ στο ΒΑΚ με τον Σπόρτιγκ που έχουν 12 βαθμούς / 14η θέση (2 νίκες - 8 ήττες, επίθεση 739 / 766 άμυνα). Την προηγούμενη Κυριακή ο ΟΦΗ κέρδισε εκός έδρας τον Εύοσμο με 69-73, ενώ ο Σπόρτιγκ κέρδισε στην έδρα του την Χαλκίδα με 78-69. Την περυσινή περίοδο ο Σπόρτιγκ τερμάτισε στην τελευταία θέση της Α2 (βαθμοί 36 , 7 νίκες - 22 ήττες , 2.106 επίθεση / 2.362 άμυνα). Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας με 650 πόντους.

Η πρωτοπόρος στην βαθμολογία του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής (μαζί με την Κηφισιά) , η Ιεράπετρα (18 βαθμοί - 8 νίκες / 2 ήττες, 715 επίθεση / 640 άμυνα), την Κυριακή αγωνίζεται στις 4μμ στην Αθήνα με τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου που βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας (16 βαθμούς, 6 νίκες - 4 ήττες, 722 επίθεση / 702 άμυνα). Την προηγούμενη Κυριακή η Ιεράπετρα κέρισε στην έδρα της τον ΑΟ Ζωγράφου με 77-56 και ο Κρόνος έχασε εκτός έδρας από τον Πανελευσινιακό με 67-66. Την περυσινή περίοδο ο Κρόνος αγωνιζόταν στην Γ' Εθνική και τερμάτισε στην πέμτη θέση με 42 βαθμούς (19νίκες - 10 ήττες , 1.884 επίθεση / 1.812 άμυνα). Να σημειωθεί ότι η Ιεράπετρα έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας με 640 πόντους.

Το Δειλινό (10η θέση , 14 βαθμοί - 4 νίκες / 6 ήττες, 705 επίθεση / 765 άμυνα) την Κυριακή αγωνίζεται στις 12μ εκτός έδρας με την Λειβαδιά που βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας (17 βαθμούς, 7 νίκες - 3 ήττες, 756 επίθεση / 664 άμυνα) έχοντας την καλύτερη επίθεση στον όμιλο (μαζί με τον Μίλωνα). Την προηγούμενη Κυριακή το Δειλινό κέρδισε στο Λίντο το Ψυχικό με 70-68 , ενώ η Λειβαδιά κέρδισε εκτός έδρας τον Φιλαθλητικό με 70-81. Την περυσινή περίοδο η Λειβαδιά αγωνιζόταν στην τοπική κατηγορία. Το Δειλινό έχει την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με 765 πόντους.

Στην Α2 Γυναικών ο πρωτοπόρος στην βαθμολογία (μαζί με την ΦΕΑ) ΟΑ Χανίων (18 βαθμοί , 8 νίκες / 2 ήττες , 566 επίθεση / 495 άμυνα) αγωνίζεται εκτός έδρας με την Ελευθερία Μοσχάτου, που βρίσκεται στην δωδέκατη θέση (12 βαθμοί , 2 νίκες / 8 ήττες , 476 επίθεση / 529 άμυνα). Το Αρκάδι, που βρίσκεται στην δεκατητρίτη θέση (11 βαθμοί , 1 νίκη / 9 ήττες , 529 επίθεση / 618 άμυνα), αγωνίζεται στο Ρέθυμνο με τον Άρη Θήβας, που βρίσκεται στην τέταρτη θέση (17 βαθμοί , 7 νίκες / 3 ήττες , 541 επίθεση / 503 άμυνα). Το Αρκάδι έχει την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με 618 πόντους. Την προηγούμενη αγωνιστική ΟΑ Χανίων - Κρόνος 54-48 , ΦΕΑ - Αρκάδι 73-46 , Άρης Θήβας - Παναγίτσα 62-46 και Αρυρούπολη - Ελευθερία Μοσχάτου 0-20 α.α