Μπαρστελόνα - Σιένα 87-61
Φενερμπαχτσε - Μπανταλόνα 89-63
ΤΣΣΚΑ - Ρεάλ 78-82
Μιλάνο - Παριζάν 81-76

Η Μακάμπι εξασφάλισε την πρίκριση στην επόμενη φάση χάρις τη νίκη επί της Λε Μαν με 87-73 ενώ παράλληλα τρέφει ελπίδες και για την πρώτη θέση του πρώτου ομίλου. Σε θρίλερ εξελίχθηκαν οι αγώνες της Μάλαγα με την Αβελίνο και της Ρόμα με την Ολίμπια Λιουμπιάνας.Η μεν Μάλαγα έφτασε στη νίκη με 72-68, η δε Ρόμα χρειάστηκε την παράταση για να καταβάλει την αντίσταση της μαχητικής Ολίμπια (στο ντεμπούτο του Γιούρι Ζντοβιτς) με 74-69.Την πρώτη της σημείωσε η Ζαλκγίρις επί της Πρόκομ με 79-68, καλύπτοντας την διαφορά με την οποία είχε χάσει στον πρώτο αγώνα και εξακολουθεί να ελπίζει για την πρόκριση στους "16". Τέλος η Ταού νίκησε την Άλμπα Βερολίνου με 68-73 χάρις ένα επιμέρους σκορ 8-2 στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα.

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες):
Α’ όμιλος:
Ολυμπιακός 6-2, Μάλαγα 6-2, Τσιμπόνα 5-3, Μακάμπι Τελ Αβίβ 5-3, Αβελίνο 2-6, Λε Μαν 0-8.
Β’ όμιλος: Μπαρτσελόνα 7-1, Παναθηναϊκός 6-2, Σιένα 6-2, Πρόκομ 2-6, Νανσί 2-6, Ζαλγκίρις 1-7.
Γ’ όμιλος: Ρόμα 6-2, Ταού 5-3, Φενερ / Ούλκερ 4-4, Μπανταλόνα 4-4, Άλμπα Βερ. 3-5, Ολίμπια Λ. 1-7.
Δ’ όμιλος: ΤΣΣΚΑ Μ. 6-2, Ρεάλ Μ. 5-3, Εφές Πίλσεν 4-4, Πανιώνιος 3-5, Αρμάνι Μιλάνο 3-5, Παρτιζάν 3-5.

Χωρίς να αντισταθεί ιδιαίτερα, ο Πανιώνιος δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από την Εφές Πίλσεν με 78-64. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν από το πρώτο δεκάλεπτο μια διαφορά ασφαλείας και δεν άφησαν τους παίκτες του Αλεξάντερ Τριφούνοβιτς να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Από τους νικητές ξεχώρισαν ο Θόρτον, Γκονλούμ και Κακιούζης, ενώ από την ομάδα του Πανιωνίου ο Ραϊτσεβιτς που τελείωσε το παιχνίδι με 22 πόντους δεν ήταν αρκετός. Πλέον με αυτή την ήττα δυσκολεύει η υπόθεση πρόκριση και όλα θα κριθούν στους δύο αγώνες που ακολουθούν με Παρτιζάν και Αρμάνι.

Τα δεκάλεπτα: 11-25, 27-37, 52-59, 64-78.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τριφούνοβιτς): Ξανθόπουλος, Τσβέντκοβιτς 9 (1), Ζορόσκι 2, Γεωργαλής, Καλαμπόκης 11 (1), Μάιλς 4, Ραϊτσεβιτς 22 (1), Κένταλ, Μπάξτερ 12, Ντικούδης 4.
ΕΦΕΣ (Αταμάν): Σμιθ 11 (1), Σουμπέρτ 3, Θόρτον 18 (2), Γκονλούμ 17 (1), Βούγιανίτς 4 (1), Πεκέρ 4, Κακιούζης 15 (1), Χαμόντς 4, Αρσλάν 2.