Ταού - Ολίμπια 101-69
Σιένα - Ζαλγκίρις 100-93
Έβδομη αγωνιστική - Τρίτη
Άλμπα Βερ. – Φενερ / Ούλκερ 72-63

Με τρίποντο του Μάρκο Τόμας στο τέλος του αγώνα η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη απέναντι στην Παρτιζάν με 68-67. Νίκη και για τη Νανσί, που με το επιμερους σκορ 11-1 στα 2' τελευταια λεπτά του αγώνα κατέβαλε την μαχητική Πρόκομ με 78-70.Η Μακάμπι επικράτησε της Αβελίνο με 72-86, έχοντας σε πολύ καλή βραδιά τον Μάρκους Μπράουν ο οποίος έβαλε 26 πόντους. Στο τελευταίο αγώνα της ημέρας η Μπανταλόνα με ένα σερί 10-0 στη τέταρτη περίοδο, καθάρησε το ματς φτάνοντας στη νίκη επί της Ρόμα 97-97.

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες):
Α’ όμιλος: Ολυμπιακός 5-2, Μάλαγα 5-2, Τσιμπόνα 5-2 Μακάμπι Τελ Αβίβ 4-3, Αβελίνο 2-6, Λε Μαν 0-7.
Β’ όμιλος: ΣΙΕΝΑ 6-1, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 6-1, Παναθηναϊκός 5-2, Πρόκομ 2-5, Νανσί 1-2, Ζαλγκίρις 0-7.
Γ’ όμιλος: Ρόμα 5-2, Ταού 5-2, Μπανταλόνα 4-3, Φενερ / Ούλκερ 3-4, Άλμπα Βερ. 3-4, Ολίμπια Λ. 1-6.
Δ’ όμιλος: ΤΣΣΚΑ Μ. 6-1, Ρεάλ Μ. 4-3, Παρτιζάν 3-4, Πανιώνιος 3-4, Εφές Πίλσεν 3-4, Αρμάνι Μιλάνο 2-5.

Το «δύο στα δύο» πραγματοποίησε απόψε η Μπαρτσελόνα απέναντι στον Παναθηναϊκό ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τους Ισπανούς στο κλειστό του ΟΑΚΑ. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 87-76 έχοντας μεγάλο… όπλο την ευστοχία τους από την γραμμή των 6.25. Να αναφέρουμε πάντως πως οι "καταλανοί" πήραν από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ και σταδιακά ανέβαζε την διαφορά, φτάνοντας σε ένα σημείο όπου οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς δεν μπορούσαν να γυρίσουν το ματς, καθώς βρέθηκαν σχεδόν όλοι σε πολύ κακή μέρα.
Τα δεκάλεπτα: 18-25, 38-49, 53-68, 76-87.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ομπράντοβιτς): Διαμαντίδης 5 (1), Σπανούλης 12 (1), Φώτσης 3 (1), Τσαρτσαρής 5, Μπατίστ 21, Γιασικβέτσιους 9 (1), Χατζηβρέττας, Νίκολας 11 (3), Κέτσμαν, Πέκοβιτς 7, Σάκοτα, Περπέρογλου 2.