Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2008

Μεγάλη νίκη του Ανδρογέα στην Αλικαρνασσό με 68-67 επί του Ηροδότου

Η ομάδα του Ανδρογέα στην πρώτης της (και νικηφόρα) φετινή εμφάνιση στο Πρωτάθλημα Ανδρών Κρήτης.

Σάκης Σταυρόπουλος και Βασίλης Γιαννακουδάκης

Γεμάτο το γήπεδο της Αλικαρνασσού.

Ο Αλέξης Χριστοδούλου δίνει οδηγίες στους παίκτες του Ανδρογέα.

Ο Μανόλης Καρλάφτης δίνει οδηγίες στους παίκτες του Ηροδότου.

Και δύο πολύ ωραίες παρουσίες : η Κορίνα Χναρά, αδελφή του Γιώργου και μια φίλη της

Μέλη του Ερυθρού Σταυρού μετά από πρόσκληση του Ανδρογέα ήταν στο γήπεδο έτοιμα να προσφέρουν την βοήθεια τους.

Η Ανθούλα Βαρούχα με δύο κοπέλες του Ερυθρού Σταυρού.

Πολλοί παίκτες, παράγοντες και διαιτητές στο γήπεδο (Μηλαθιανάκης, Παναγιωτάκης, Κοκιάδης, Γιαλυτάκης, Μαλαμάς κα)

Ο πρόεδρος του Ανδρογέα Θανάσης Τσόγκας με το μέλος της επιτροπής μπάσκετ Γιάννη Τζομπανάκη.

Ευτυχώς ο τραυματισμός του Δοκιμάκη δεν ήταν σοβαρός.

Σταυρόπουλος, Γιαννακουδάκης, Βαρούχα, Μαραγκάκη και Αντωνάκη.

Ο Αντώνης Παπαδάκης με την μικρή του κόρη Μαρία

Το φύλλο του αγώνα Ηρόδοτος - Ανδρογέας.

Δεκάλεπτα : 13-13, 26-24, 42-47, 67-68

Σε ένα πολύ καλό και συναρπαστικό στην εξέλιξη του παιχνίδι, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των (πολλών) θεατών που βρέθηκαν στην Αλικαρνασσό, ο Ανδρογέας νίκησε με 67 - 68 τον Ηρόδοτο στην δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ανδρών Κρήτης. Η ομάδα του Αλέξη Χριστοδούλου έπαιξε από την αρχή καλά και μετά το ημίχρονο πήρε σταθερό προβάδισμα στο σκορ, που το κράτησε μέχρι το τέλος. Η ομάδα του Μανόλη Καρλάφτη ξεκίνησε δυνατά, είχε όμως κάμψη στο τρίτο δεκάλεπτο και ξαναβρήκε τον καλό της εαυτό προς το τέλος του παιχνιδιού αλλά δεν μπόρεσε τελικά να πάρει την νίκη.
Πολύς κόσμος στο γήπεδο μεταξύ των οποίων παράγοντες και πάικτες άλλων ομάδων του Ηρακλείου, διαιτητές και πολλά παιδιά που παίζπυν σε υποδμές και ακαδημίες συλλόγων της πόλης.