Πρωτάθλημα Παίδων Κρήτης - Τελική Φάση (Final Four) - αποτελέσματα !

Η ομάδα Πάιδων του Ηράκλειο με τον Αντιπρόεδρο του συλλόγου Θανάση Καλατζή, τον έφορο Μανόλη Χαρωνιτάκη και τον προπονητή Μανόλη Σηφομιχελάκη

Η ομάδα Παίδων της Ιεράπετρας με τον πρόεδρο του Συλλόγου Βαγγέλη Πλεξουσάκη και τον προπονητή Μαρίνο Γαϊτανάκη

Δεκάλεπτα : 13-20
, 26-45, 34-58, 48-73
A.O. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ (Γαΐτανακης): Φραντζεσκάκης, Μαλαθράκης 9, Χατζιωαννίδης 2, Κατρατζής, Ταμπάκης, Μούτσα, Μάλλιαρης 17(3), Van De Bilt 3(1), Αεράκης, Γιαννακουδάκης 5(1), Παπαδάκης 12(1).
Ηράκλειο O.A.A.(Σηφομιχελάκης): Ρυακιωτάκης 9(1), Πατεράκης, , Βλατάκης 11(1), Παπαδούλης, Μπαρελιέρ 6, Λιανδράκης 25, Λυριντζάκης, Κυριακάκης 4, Σιδερόπουλος 12, Καλατζής, Χατζηδάκης 2, Ορφανάκης 4.

Στην Ιεράπετρα η ομάδα του Μαρίνου Γαϊτανάκη "έπιασε στην αρχή στον ύπνο" το Ηράκλειο και προηγήθηκε με 12-6, όμως από το σημείο αυτό και μετά το Ηράκλειο κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και στο ημίχρονο να πάρει σημαντική διαφορά (26-45). Στο τρίτο δεκάλεπτο το Ηράκλειο αύξησε ελαφρώς την διαφορα (34-58), για να πάρει την νίκη με σκορ 48-73

ΑΓΟΡ - Εργοτέλης 54-55
Δεκάλεπτα:11-16, 28-27, 37-39, 54-55
ΑΓΟΡ (Σειραγάκης): Δουλγεράκης, Κατσαβίδης, Παπαδάκης 13, Γαλερός, Γρυντάκης, Μελόκου 17(2), Καμπουράκης 2, Τριποδιανός, Πιτερής, Πατεράκης, Λετζάκης 6, Ζαμπετάκης 16(1)
Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Σκάνδαλος Γ., Χριστοδούλου, Κοκολάκης 12, Χρυσός, Σκάνδαλος Χ. 33(4), Σπανός, Ζαίμη 2, Πετράκης, Παπαδογιαννάκης, Βλασσόπουλος, Κρουσταλλάκης 8

Μεγάλο παιχνίδι στο Ρέθυμνο με τον Εργοτέλη να περνάει μπροστά με 10 πόντους, τον ΑΓΟΡ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο τέλος του ημιχρόνου και από εκεί και πέρα το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο - πόντο. Ο Εργοτέλης πήρε την μεγάλη νίκη με 54-55 με τρίποντο του Χρήστου Σκάνδαλου στην εκπνού του αγώνα.
Το παιχνίδι άρχισε με 1 ωρα καθυστέρηση λόγω απουσίας της γραμματείας και ενω οι παίχτες και των 2 ομάδων έκαναν 55 λεπτά ζέσταμα.